Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Із зали суду
Три роки позбавлення волі реально – слова, що прозвучали під час проголошення вироку, більше шокували не так самого обвинуваченого, як його вагітну співмешканку.
28 листопада 2019року судовий розгляд кримінального провадження у справі №302/1146/19 завершився проголошенням вироку.
Відповідно до обставин справи, 05.08.2019 року, біля 01:00 години ночі, житель селища Міжгір’я громадянин Б. 1993 року народження, біля кафе «Літній сад», розпочав безпричинну бійку з неповнолітнім М.
Внаслідок нанесеного кулаком удару в обличчя М. впав на бетонне покриття, але це не зупинило Б. і він продовжив побиття вже лежачого потерпілого ногами.
Згідно з висновку судового-медичного експерта М. спричинено тяжкі, небезпечні для життя в момент заподіяння, тілесні ушкодження у вигляді травм живота та пошкодження внутрішніх органів.
Зазначені умисні дії Б. кваліфіковано за ч.1 ст. 296 Кримінального кодексі України - хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю та ч. 1 ст. 121 Кримінального кодексі України - умисне тяжке тілесне ушкодження.
Обвинувачений Б. в суді повністю визнав свою вину, щиро покаявся, а затіяну бійку пояснив ніби то з’ясуванням відносин стосовно дівчини потерпілого, яке останній і розпочав.
Обираючи міру покарання, суд врахував ступінь тяжкості вчинених злочинів, обставини, при яких вони були вчинені, особу винного, який був неодноразово судимий і вже реально відбував покарання за вчинені злочини, а ці вчинив під час непогашеної та не знятої судимості проти неповнолітньої особи, високий ризик вчинення обвинуваченим повторного злочину та прийшов до переконання в необхідності застосування реального покарання у виді позбавлення волі.
Враховуючи щире каяття, визнання вини, сприяння розкриттю злочинів, примирення з потерпілим, вагітність співмешканки, суд вважав за можливе призначити основне покарання нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції статті.
Вирок не набрав законної сили.
З повним текстом рішення суду можна ознайомитись в ЄДРСР http://reyestr.court.gov.ua/Review/85980527.
Примітка:
ч.1 статті 121 – умисне тяжке тілесне ушкодження, тобто умисне тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння, чи таке, що спричинило втрату будь-якого органу або його функцій, психічну хворобу або інший розлад здоров’я, поєднаний зі стійкою втратою працездатністю не менш ніж на одну третину, або переривання вагітності чи непоправне знівечення обличчя, - карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.
ч.1 ст. 296 – хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом ,- карається штрафом від п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.
Судова статистика
В листопаді 2019 року Міжгірським районним судом Закарпатської області розглянуто 38 справ і матеріалів кримінального судочинства.
За результатами розгляду:
Всі рішення суду, ухвалені в листопаді 2019 року, надіслані до ЄДРСР http://www.reyestr.court.gov.ua/, де можна ознайомитись з повним їх текстом, зазначивши при цьому суд, період та інші додаткові реквізити.
Юридичний лекторій
За яких умов можливе призначення більш м'якого покарання, ніж передбачено законом?
Відповідно до вимог статті 65 Кримінального кодексу України суд призначає покарання в межах санкції, що передбачає відповідальність за вчинений злочин.
При цьому, підстави для призначення більш м’якого покарання, ніж це передбачено відповідною статтею визначаються іншою 69 статтею цього Кодексу, а саме:
Прес-служба суду
тел.(031-46) 2-30-71