Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
03 квітня 2023 року суд визнав винуватим Б. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 286 Кримінального кодексу України (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, якщо вони спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження), і призначив йому покарання у виді позбавлення волі на 3 роки 6 місяців з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 2 роки.
Відповідно до обставин справи, влітку минулого року в селі Вучкове, Б., керуючи автомобілем «ВАЗ-2107», допустив лобове зіткнення з припаркованим автомобілем марки «Форд-Транзит».
У результаті дорожньо-транспортної пригоди пасажир «ВАЗ-2107» отримав тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили його смерть.
Обвинувальний акт надійшов до суду про обвинувачення Б. у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого статтею частиною 3 статті 286-1 Кримінального кодексу України (Порушення порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, вчинені в стані алкогольного сп’яніння).
В судовому засіданні Б. частково визнав вину в пред’явленому йому обвинуваченні, зокрема повністю заперечив перебування в стані алкогольного сп'яніння під час керування транспортним засобом.
Суд дослідив у сукупності всі надані під час судового розгляду докази щодо алкогольного сп’яніння на предмет їх достовірності, допустимості та належності, і встановив, що орган досудового розслідування неправильно кваліфікував дії обвинуваченого за частиною 3 статті 286-1 і перекваліфікував їх частиною 2 статті 286 Кримінального кодексу України.
Б. також наполягав на тому, що винуватцем зіткнення був і водій іншого транспортного засобу, який переїхав на зустрічну смугу руху і , з метою наступного заїзду у двір, припаркував автомобіль частково виїхавши на тротуар та проїжджу частину.
Проте, допитавши свідків та дослідивши висновок експерта щодо обставин ДТП, суд відхилив часткове заперечення вини обвинуваченим, а таку його позицію розцінив як спосіб уникнути суворої відповідальності.
На переконання суду, саме Б. є винуватцем смертельної ДТП, оскільки був неуважним і, виявивши перешкоду на смузі руху свого автомобіля, своєчасно не застосування екстренне гальмування, що допомогло б уникнути зіткнення, а тому підлягає покаранню за вчинене.
Зважаючи на тяжкість злочину та з огляду на всі інші встановлені обставини, суд застосував до обвинуваченого запропоноване прокурором покарання у виді реального позбавлення волі, а строк покарання визначив з урахуванням відсутності пом'якшуючих та обтяжуючих обставин, а також того, що обвинувачений частково вжив заходів для відшкодування завданої злочином шкоди і частково визнав свою вину .
Вирок не набрав законної сили (ознайомитись з повним текстом вироку можна в ЄДРСР за номером 302/955/21).
Пресслужба