flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Як взяти участь в судовому засіданні не виходячи з дому і при цьому зекономити

06 грудня 2021, 15:50

Невпинна діджиталізація  вже стала частиною нашого існування як в буденному житті так і у взаємодії з державою. Вказаний процес не обійшов  і судову сферу, а електронне судочинство – це майбутнє, яке вже сьогодні дає можливість оперативно та максимально зручно для сторін вирішити спір. Одним з елементів   "електронного правосуддя" є застосування систем відеоконференцзв’язку, що надають учасникам процесу можливість дистанційної участі в судовому засіданні.

 

З початку 2021 року такою можливістю, за даними системи EASYCON, учасники процесу скористалися  80 разів, з яких 21 судове засідання проведено у справах Міжгірського районного суду та 59 – у справах інших судів України, а Міжгірський райсуд тільки забезпечив їх проведення.

 

Дистанційне правосуддя дає беззаперечні переваги з точки зору економії коштів та часу.

Старт такій  можливості було закладено ще 4 липня 2012 року прийняттям  Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції". Завдяки цьому учасники судового розгляду в порядку цивільного, господарського, адміністративного судочинства отримали право брати участь у судовому процесі шляхом проведення відеоконференції.

 

Ці нововведення були покликані, в першу чергу, полегшити доступ до правосуддя, підвищити оперативність судового розгляду справ, захистити сторони від надмірної тривалості процесу та зменшити витрати. Взяти участь в засіданні можна з приміщення іншого суду, що є найближчим або  найбільш зручним  для учасника в момент розгляду.

 

 Проте пандемія стала своєрідним рушієм для  ще більшого розвитку в цьому напрямі, оскільки Парламент, ухваливши Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)", надав сторонам можливість брати участь у процесах дистанційно поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

 

  На виконання  цього  Закону Державна судова адміністрація  України Наказом від 23.04.2020 року №196 затвердила Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв’язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду.   

 

Взяти  участь  у  судовому  засіданні  в  режимі  відеоконференції  можуть зареєстровані та авторизовані за електронним цифровим підписом користувачі сервісу EASYCON. Щоб взяти участь у судовому засіданні дистанційно необхідно:
 

1.Подати  до  суду  заяву  про  участь  в судовому  засіданні  в  режимі відеоконференцзв’язку поза межами приміщення суду не пізніше. ніж за 5 днів до початку судового засідання.  Заява надсилається до суду та іншим учасникам справи в порядку, визначеному процесуальним законодавством, дозволеними засобами зв’язку (EASYCON не дозволяє подати до суду таку заяву).

 

В заяві обов’язково вказується:
   - назва суду;
   - номер справи;
   - дата та час судового засідання;
   - своє прізвище, ім’я, по батькові;
   - свій статус у судовій справі;
   - електронну  адресу,  яка  використана  користувачем  для  реєстрації  в EASYCON;
   - свій номер телефону.
  

  1. Авторизуватися в "EASYCON" за допомогою власного КЕП не менше, ніж за 10 хвилин до початку судового засідання.
     
  2. Перевірити роботу свого обладнання (камера, мікрофон, динаміки (навушники) внизу головної сторінки сервісу за посиланням та перевірити налаштування обладнання.
  3. Перейти на головній сторінці до розділу «Судові засідання (відеоконференція)» (або Меню – МОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ)
  4. Чекати запрошення від секретаря судового засідання приєднатися до конференції.

 

Пресслужба суду