flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання автоматизованої системи документообігу суду у Міжгірському районному суді Закарпатської області


    

Додаток 1 до рішення зборів суддів          Міжгірського районного  суду              Закарпатської області  від 05.10.2015р. №25

 ЗАТВЕРДЖЕНО

     Рішенням зборів суддів Міжгірського районного суду Закарпатської області від  05.10.2015 року № 25 (із змінами і доповненнями, внесеними  рішеннями зборів суддів від 22.02.2018 року №7, від 16.04.2020 року №4, від 06.08.2020 №8, від 16.06.2022 №6, від 24.06.2022 №8, від 22.07.2022 №14, від 14.02.2024 №1)

 

ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ

АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ ДОКУМЕНТООБІГУ СУДУ

У МІЖГІРСЬКОМУ РАЙОННОМУ СУДІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

1. Загальні положення

           1.1. Засади використання автоматизованої системи документообігу суду у Міжгірському районному суді Закарпатської області ( далі Засади) розроблено відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого Рішенням Ради суддів України № 25 від 02.04.2015 року (далі - Положення) та  враховуючи вимоги Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Кодексу адміністративного судочинства України, Кримінального процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міста Києва та Севастополя, апеляційном суді АРК та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ ( далі – Інструкція ).

           У разі внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду збори суддів Міжгірського районного суду новим рішенням затверджують Засади використання автоматизованої системи документообігу суду в новій редакції, які вносяться до автоматизованої системи не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

           1.2. В Міжгірському районному суді Закарпатської області (далі - суд) використовується комп’ютерна програма документообігу загальних судів «Д-3» ( далі – КП «Д-3».

            1.3.  Технічний супровід та підтримка працездатності автоматизованої системи в суді здійснюються адміністратором автоматизованої системи Державним підприємством "Інформаційні судові системи"  на підставі укладених договорів.

   1.4. Документообіг суду - це проходження документів в суді з моменту їх створення або одержання до завершення виконання або відправлення.

           1.5. Документи незалежно від способу фіксації та відтворення інформації проходять і опрацьовуються в суді на єдиних організаційних та правових засадах організації документообігу.

            1.6. Порядок документообігу у суді регламентується Положенням , Інструкцією з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міста Києва та Севастополя, апеляційном суді АРК та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ та цими Засадами.

2. Функціональні обов'язки, права користувачів автоматизованої системи

          2.1.Функціональні обов'язки, права користувачів автоматизованої системи, надання та позбавлення права доступу до неї в суді визначаються на підставі наказів керівника апарату суду.

3. Розподіл судових справ між суддями

          3.1. Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до автоматизованої системи, уповноваженими на підставі наказу керівника апарату особами, відповідальними за здійснення автоматизованого розподілу судових справ за правилами, встановленими Положенням та цими Засадами з урахуванням спеціалізації суддів.

          3.2. У суді застосовується:

- автоматизований розподіл судових справ під час реєстрації відповідної судової справи;

- розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді;

- повторний автоматизований розподіл судових справ;

- розподіл судових справ шляхом передачі судової справи голові суду.

       3.3. Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

за два місяці до закінчення повноважень судді;

за чотирнадцять календарних днів до початку відпустки, якщо її тривалість становить не менше 24 календарних днів;

за сім календарних днів до початку відпустки, якщо її тривалість становить не менше 15 календарних днів;

за три календарні дні до початку щорічної відпустки, якщо її тривалість становить  менше 15 календарних днів»;

(абзаци 3,4,5 підпункту 3.3 в редакції згідно з рішенням зборів суддів від 24.06.2022№8)

у період відпустки судді;

за один робочий день до відрядження (за три робочі дні – якщо тривалість відрядження становить більше семи календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні;

під час тимчасової непрацездатності судді;

за один робочий день до направлення судді на навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

у разі призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України – з моменту прийняття рішення про призначення;

в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.

            3.4. Обмеження перед призначенням суддів, зазначені в підпункту 3.3 пункту 3 Засад не застосовуються  щодо розподілу справ із проставленими  ознаками «Виборча справа (референдум, мирні зібрання)» і «Невідкладна справа», які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, клопотання слідчого, прокурора про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, клопотання про надання дозволу на обшук чи огляд житла, справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 2 статті 277 КУпАП, які розглядаються протягом доби) у випадках:

(абзац 1 підпункту 3.4 в редакції згідно з рішенням зборів суддів від 24.06.2022№8)

у разі перебування слідчого ( запасного) судді у відрядженні, відпустці, під час тимчасової непрацездатності та в інших передбачених законом випадках, в яких слідчий (запасний) суддя не може здійснювати своїх повноважень, а на  запасного (слідчого) суддю  не розподіляються справи відповідно до підпункту 3.3 пункту 3 ( рішення зборів суддів від 25.01.2014 року);

у разі одночасного перебування двох суддів у відрядженнях, відпустках, їх тимчасової непрацездатності та в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ, а щодо третього судді судові справи  не розподіляються  відповідно до підпункту .3.3 пункту 3  цих Засад.

            3.4.1 Обмеження перед призначенням суддів, зазначені в абзацах 4,6 підпункту 3.3 пункту 3 Засад (перед відпусткою, якщо її тривалість становить менше 14 календарних днів, перед відрядженням) не застосовуються щодо розподілу будь-яких судових справ у випадку здійснення правосуддя тимчасово одним суддею (одночасне перебування двох інших суддів у довготривалій відпустці, їх тимчасової непрацездатності та в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ).

(доповнено підпунктом 3.4.1 згідно з рішенням зборів суддів від 06.08.2020 року №8)

          3.5. Дні, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, не враховуються при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.

4.Правила здійснення автоматизованого розподілу судових справ між суддями

         4.1. Автоматизований розподіл судових справ здійснюється за правилами, встановленими Положенням.

        4.2  Визначення суддів, які мають повноваження щодо розгляду судової справи на момент автоматизованого розподілу, здійснюється згідно з вимогами підпункту 2.3.3 пункту 2.3 Положення, з врахуванням пункту 3 Засад використання автоматизованої системи документообігу суду та правил поєднання судових справ.

         4.3. Обрання судді за випадковим числом здійснюється відповідно до коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи, визначеного згідно з вимогами підпункту 2.3.6 Положення, застосовуючи коефіцієнти складності судових справ, затверджених зборами суддів Міжгірського райсуду від 02.10.2012 року №15.

         4.4.Консультант з кадрової роботи суду щоденно перевіряє актуальність інформації в табелі обліку використання робочого часу суддів в автоматизованій системі документообігу суду та в разі будь-яких змін заносить дані щодо відсутності судді на роботі невідкладно.

         4.5. Інформація про перебування судді в нарадчій кімнаті заноситься до табеля обліку використання робочого часу суддів, якщо вона триває більше 3-х робочих годин.

(підпункт 4.5 із змінами  згідно з рішенням зборів суддів від 22.07.2022№14)

         4.6. Інформація про відгули суддів заноситься до табеля обліку використання робочого часу у вигляді відмітки (І) та окремо до розділу «Інше», а в примітках позначається дата та номер наказу.

5. Розподіл судових справ шляхом передачі раніше визначеному у судовій справі судді

         5.1. Раніше визначеному в судовій справі головуючому судді передаються:

судові справи, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору;

судові справи про перегляд заочного рішення;

заяви та клопотання з процесуальних питань, пов’язаних з виконанням судових рішень, подані до суду, що розглядав справу;

(абзац 4 підпункту 5.1 у редакції рішення зборів суддів від 16.04.2020 року №4)

клопотання про вирішення питання, пов'язаного з виконанням вироку, у судових справах, які розглянуті даним судом;

матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України;

(абзац сьомий підпункту 5.1 виключено згідно рішення зборів суддів від 16.04.2020 року №4)

судові справи про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила декілька адміністративних правопорушень;

(підпункт 5.1 доповнено абзацом сьомим згідно рішення зборів суддів від 16.06.2022 року №6)

зустрічні позови та позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження, що надійшли до суду;

заяви про скасування заходів реагування, застосованих у межах відповідної судової справи;

заяви про відновлення втраченого судового провадження;

заяви про забезпечення позову, доказів;

повторні заяви про відвід судді, які можуть містити ознаки зловживання у кримінальному провадженні, заявлені під час підготовчого та/або судового розгляду (частина 4 статті 81 КПК України), якщо ці заяви подані через канцелярію суду.

(підпункт 5.1 доповнено абзацом дванадцятим згідно з рішенням зборів суддів від 22.08.2018 року №7)

судові справи про адміністративне правопорушення, які надійшли до суду після  дооформлення;

(підпункт 5.1 доповнено абзацом тринадцятим  згідно рішення зборів суддів від 14.02.2024 року №1)

           5.2. Клопотання та скарги по одному кримінальному провадженню передаються раніше визначеному слідчому судді.

           5.3. У разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді у випадках , передбачених підпунктами 5.1.та 5.2. пункту 5 цих Засад, такі судові  справи та матеріали підлягають автоматизованому розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу з врахуванням визначеної спеціалізації, якщо відсутність головуючого судді призведе до неможливості розгляду цих справ та матеріалів у строки, встановлені чинним законодавством.

           У всіх інших випадках, зазначених в підпункті 5.1. пункту 5 цих Засад, судові справи передаються раніше визначеному судді  навіть за відсутності його на роботі.

          5.4. Судові справи, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанцій після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи, не підлягають автоматизованому розподілу, а передаються тим суддям, ухвалу яких скасовано чи у провадженні яких перебувала або перебуває судова справа. У разі відсутності судді (відпустка, відрядження, лікарняний тощо), ухвалу якого скасовано такі справи передаються на повторний автоматизований розподіл за розпорядження керівника апарату суду.

6.Повторний автоматизований розподіл судових справ

           6.1. Повторний автоматизований розподіл судових справ  між суддями здійснюється за правилами, встановленими Положенням.

           6.2. У випадку тимчасової непрацездатності, відрядження, відпустки тощо головуючого судді на строк., що призводить до порушення строків вирішення справи, такі невирішені судові справи  завчасно передаються до канцелярії суду для повторного автоматичного розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду.

7.Розподіл судових справ шляхом передачі судової справи голові суду

           У разі неможливості створити склад суду у зв’язку з  задоволенням відводу або самовідводу суддів чи в інших передбачених законом випадках,  у яких судді Міжгірського райсуду не можуть здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ, такі справі підлягають передачі голові суду для вирішення питання щодо направлення таких за підсудністю.

8.Коефіцієнт навантаження на суддів

          В автоматизованій системі документообігу суду для суддів, які обіймають адміністративні посади в суді, а також суддів, які виконують повноваження члена Ради суддів України,  встановлюються наступні коефіцієнти навантаження:

                - голова суду – 0,85;

                - заступник голови суду – 0,95;

                - член Ради суддів України – 0,85.

9.Автоматизований розподіл судових справ між суддями після відновлення роботи автоматизованої системи

               В разі знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять днів такі випадки фіксуються відповідними актами в порядку, передбаченому пунктом 2.3.55 Положення.

               У разі настання вище перелічених обставин, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатись невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов'язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла, скарги щодо захисту прав людини в порядку ст. 206 КПК України, подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України в порядку ЦПК України тощо) проводиться керівником апарату (чи особою, що виконує його обов’язки) між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу, з дотриманням принципу черговості надходження справ до суду, в алфавітному порядку прізвищ суддів з урахуванням спеціалізації. 

 

             Ці Засади використання автоматизованої системи документообігу суду у Міжгірському районному суді Закарпатської області набирають чинності з наступного дня,після дня їх затвердження зборами суддів Міжгірського районного суду Закарпатської області.